Рекомендовані товари
Сортування:
Показувати:

Хрест

236 грн
..
Арт. 202PBG/K/P
236 грн
Показано 1 по 24 з 24 (Всього сторінок 1)

Ікона в автомобіль - врятує та збереже від всіляких нещасть в дорозі

Автомобілі сьогодні вже давно перейшли з категорії «розкоші» в категорію «життєва необхідність», тому кількість машин на дорогах зростає в геометричній прогресії з кожним роком. Відповідно зростає й небезпека на дорогах, яка, найчастіше, навіть не залежить від нас самих, наших умінь й навичок. Ось чому все частіше автомобільні ікони купити хочеться відразу ж, при придбанні машини. До речі, статистика за останні роки показала, що саме так й відбувається. 70% всіх водіїв їздять на машинах з релігійним оберегом на торпеді. Звідки ж пішла ця традиція, заглибимося ненадовго в недалеку історію.

Щоб простежити зародження традиції на розміщення ікон в машинах, перенесемося в Америку початку 20 століття, коли виробництво автомобілів тільки-тільки починало набирати обертів, а їздити на них було вкрай небезпечно. Більш того, водії відверто побоювалися, що настільки продуманий механізм просто не доставить їх до пункту призначення. На допомогу прийшла католицька церква, яка офіційно «дала добро» на розміщення в машині медальйона з образом святого Христофора. За легендою, цей мученик був покровителем усіх мандрівників, а отже, людина, котра подивилася на нього перед довгою дорогою, протягом доби не може померти. На старих медальйонах, які по сей день зберігаються в ретро автомобілях, можна навіть розрізнити напис на зворотному боці: «Якщо вірите у святого Христофора - не помрете в аварії».

Якщо святий мученик Христофор «оберігав» істинних католиків, то для православних християн американська автоліга «Святого серця Ісуса» ввела «моду» на статуетки Христа в машині. Учасники спільноти просто масово поширювали пластмасові фігурки серед автомобілістів й до середини минулого століття, такий образ можна було зустріти в кожному авто. Досить звернути увагу на американські фільми тієї епохи. Поступово, разом з деякими автомобілями, традиція оберігати себе за допомогою релігійного ліку досягла Європи, а потім вже й нашої країни.

Іконка в машину - який образ краще вибрати?

Ікона водія - це не просто традиційний оберіг, що розміщується в машині, а потужний релігійний символ, тож ставитися до нього потрібно так само, як до церковної святині в домашньому іконостасі. Просто для зручності, їх роблять малогабаритними та компактними, щоб, знаходячись в дорозі, можна було вимовити молитву до святого ліку, щоб попросити у нього легкого шляху й безпечної подорожі. Якщо у вас немає якогось певного святого, до якого ви звертаєтеся в скрутну хвилину, то вам чудово підійде потрійна ікона зі срібла або як її ще називають - триптих.

Срібні ікони, що «беруть з собою» в автомобіль сьогодні:

  1. Головний покровитель мандрівників - це Микола Чудотворець. Саме він оберігає від невдач на дорозі та сприяє безпеці на шляху. Він може допомогти, якщо ви просто вирушаєте в подорож навіть без машини. Помоліться йому при виході з будинку та ваша вдача не відвернеться від вас весь час, поки ви будете за його межами.
     
  2. Срібну ікону Ісуса Христа вішають в машину, щоб уберегти всіх мандрівників, що їдуть разом з вами в авто. Це найшанованіший образ нашої православної церкви, тому до нього звертаються у молитві всі, хто хоче попросити не тільки легкої дороги, а й здоров'я всім близьким людям.
     
  3. Молитва Святій Діві Марії перед дорогою застереже від несподіваних автомобільних зіткнень. Тому іконка Богородиці в машині має бути присутня обов'язково. Попри те, що цей образ вважається більш жіночим оберегом, заступниця по-материнськи захищає всіх своїх дітей від неприємностей. Після того, як ви добралися до місця призначення, можна щиро подякувати її словами: «Слава Богу за все!»

Ікони в машині - де розміщувати та як підносити молитву?

Купити ікону в машину - це лише маленька частина того, що ви можете зробити для своєї безпеки за кермом. Водія, перш за все, захищає його уважність, впевненість у своїх силах, досвід й помірна швидкість на дорозі. Як говорить народна мудрість: «На Бога сподівайся, але сам остерігайся!» І це дійсно так. Іконки для автомобіля - це не панацея від нещасного випадку, а лише помічник та наставник в прийнятті правильного рішення за кермом. Тому православні священики гаряче схвалюють, то що ви берете з собою святі образи. А вже яку ікону купити - вирішуєте ви самі.

Срібна ікона в машині, за словами священика, повинна розміщуватися так, щоб жодним чином не відволікати водія від дороги. Їх розміщують праворуч на панелі приладів, вгорі на дзеркалі заднього виду, внизу біля перемикача швидкостей або приклеюють прямо на лобове скло. Яке б місце ви не вибрали, образ не повинен припадати пилом, оскільки недбале ставлення до святині, буде сприйматися як неповага. Є спеціальні молитви для водіїв, які слід вимовляти перед кожною поїздкою за кермом. Якщо ви не знаєте їх, то досить буде прочитати: «Отче наш ...» та щиро попросити святого «врятувати й зберегти».

Будьте обережні завжди та щасливої дороги!

Поширенні питання при виборі автомобільних ікон:


Яку автомобільну ікону краще вибрати?

Серед автомобільних ікон найпопулярнішим вважається образ Святого Миколая Чудотворця. Саме він є покровителем усіх мандрівників та мореплавців, тому цей образ так часто «беруть з собою» в далеку дорогу. Найзручніше це робити, коли іконка маленька й легко поміщається в дамську сумочку, кишеню чи портмоне. Тому, серед автомобільних ікон, що часто купують у машину його образ стоїть на першому місці. Він є центровим образом в спеціальних потрійних іконах для авто, де зібрані троє найсильніших святих християнства: Богоматір Казанська/Володимирська, Спаситель й, власне, сам Святий Миколай. Окремо їх також можна брати з собою в машину. Серед нашого асортименту є брелоки на ключі й підвіски-ікони окремо зі Спасителем чи Богоматір'ю в сріблі з позолотою.

Куди вішати автомобільну ікону в машині?

Автомобільну ікону в машині краще розміщувати таким чином, щоб вона за будь-яких обставин не впливала на вашу увагу - не відволікала вас від дороги. Потрійні продовгуваті ікони з 3-ма образами розміщують праворуч від панелі приладів, підвіски з одним сильним образом вішають на дзеркало заднього виду чи внизу, біля перемикача швидкостей. Є образи, які клеять відразу на лобове скло, але робити це необхідно не в активній зоні. Наприклад, праворуч від водія на лобове скло або внизу ближче до перемикача швидкостей. Серед нашого асортименту є спеціальні шкіряні брелоки, які вішають на ключі й носять з собою постійно. Який би спосіб ви не обрали, пам'ятайте, що ікона - це не панацея чи бар'єрний щит в дорозі. Вашу увагу, зібраність за кермом чи обережність ніхто не скасовував.

Яку ікону в автомобіль краще дарувати?

Автомобільна ікона в машину - це відмінний подарунок для дорогих вам водіїв. Якщо ви не впевнені щодо образу до якого тяжіє обрана людина, то пропонуємо вам вибрати універсальні ікони, які підійдуть абсолютно всім. По-перше, це 3-образні ікони, де в одному виробі зображені наймогутніші святі: Богородиця Казанська/Володимирська, Спаситель й Микола Чудотворець. Її можна дарувати будь-якій людині незалежно від статі чи віку. По-друге, серед поодиноких образів Святий Миколай вважається покровителем усіх мандрівників й мореплавців, тому його також можна дарувати будь-якій людині, яка коли-небудь залишає свій будинок, неважливо надовго чи до найближчого вечора. Спаситель в одиничному образі - більше підходить чоловікам, а Богородиця, природно, більш жіночий образ.

Чи можна носити автомобільну ікону в кишені?

Автомобільна ікона на брелоку якраз й призначена для ключів, які ви носите в кишені або сумочці. Невелике коло й шкіряна основа роблять брелок універсальним як для автомобільних ключів, так і ключів від будинку та інших. Підвіска-іконка кругла на шнурку взагалі може використовуватися не тільки в машині. Її зручно брати з собою в подорож чи, навіть, покласти в гаманець разом з документами чи грошима. Попри те, що ікона срібна з позолотою, носити її все ж слід акуратно, подалі від абразивних матеріалів й активних миючих засобів. Так образ довше буде зберігати первозданний вигляд, а лік залишатиметься непотертим й добре впізнаваним.